Майстер-клас "Кульбабова левада" (в техніці квілінг).

 


 Особливу увагу бібліотекарі приділяють темі дозвілля. Саме, тому у  бібліотеку завітали читачі, учні 17 школи на майстер-клас  "Кульбабова левада" (в техніці квілінг), який провела художник - дизайнер Оксана Мартинюк. Бібліотекар розповіла дітям  історію виникнення квілінгу, який сьогодні набув широкого розповсюдження, перетворившись з виду рукоділля на мистецтво, ознайомила з книгами по цій темі.

 Отже, що таке квілінг?

Квілінг – це мистецтво скручувати довгі і вузькі смужки паперу в спіральки, видозмінювати їх форму і складати з отриманих деталей об’ємні або пласкі композиції.

Історія виникнення квілінгу дуже цікава і своїм корінням сягає ще у середньовіччя (XIV-XV ст.). Є припущення, що цю техніку придумали черниці, які використовували залишки паперу від церковних книг із золотим обрізом і творили прикраси для ікон, медальйони, шкатулки та інші дрібниці. Ці роботи створювали ілюзію того, що прикраси зроблені з золотої проволоки.  Саме слово « квілінг» має англійські корені й у перекладі означає «пташине перо». І це невипадково, адже «спіральки», які з допомогою цієї техніки роблять з паперу, за формою схожі на пір’я птахів. Також відомо, що середньовічні черниці скручували смужки паперу за допомогою пташиного пера.

У наші дні квілінг широко відомий і дуже популярний вид мистецтва - паперової філіграні. З допомогою цієї техніки можна зробити багато красивих листівок, картин, рамок для фотографій, скриньок, різних фігурок, прикрас та інших цікавих речей.

А для досягнення гідного результату необхідно докласти зусилля, проявити терпіння, посидючість, вправність. акуратність і звичайно необхідно освоїти техніку створення основних елементів квілінгу - спіралей.

Тож навчайтесь, творіть і дивуйте рідних і близьких своєю творчістю.