Сьогодні Україна офіційно вшановує пам'ять Героїв України. За те, що хотіли жити у вільній країні, за те, що хотіли жити у своїй країні, вони віддали найдорожче — своє життя.
Серед Героїв — наші земляки: Устим Голоднюк, Назар Войтович, Віталій Скакун, Віктор Гурняк, Тарас Слободян.
Серед Героїв — наші земляки: Устим Голоднюк, Назар Войтович, Віталій Скакун, Віктор Гурняк, Тарас Слободян.
Устим Голоднюк – 19-річний юнак зі Збаража був вбитий пострілом снайпера у голову на вул. Інститутській 20 лютого. Хлопець якраз разом з товаришами повертався, щоб забрати поранених.
Снайперська гуля наскрізь прошила ООНівську блакитну каску хлопця. В його честь відкрили меморіальну дошку на фасаді рідної школи відкрили музей, куди передали його особисті речі. Міська рада присвоїла Устиму звання почесного жителя міста Бережани (посмертно).
Завжди привітний, доброзичливий, співчутливий, інколи — замріяний, заглиблений у свої потаємні думки – таким залишився у пам`яті рідних і друзів наймолодший герой Небесної Сотні Назар Войтович із с. Травневе на Збаражчині.
Назар навчався на третьому курсі Кооперативного коледжу в Тернополі на відділенні дизайну, обожнював живопис. Усі його роботи мали український дух: любив зображати на них калину, тризуб чи козаків.
Увечері 19 лютого він вирушив до Києва. То була його перша й остання поїздка. Хлопець пробув на Майдані близько трьох годин. Зранку 20 лютого в розпал кривавих подій на Інститутській він загинув. Йому було всього 18…
Рідні кажуть, не поїхати на майдан Назар просто не міг. Життєлюбний і талановитий хлопець не лише зацікавлено вивчав історію рідної країни, він хотів цю історію будувати.
Назарію Юрійовичу Войтовичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.
У рідній школі Героя відкрили музей Героя Небесної сотні, де зберігаються речі, які були з ним на Майдані.
Бережанець Віталій Скакун зголосився підірвати Генічеський автомобільний міст на Херсонщині, розуміючи, що не встигне повернутись — пішов на жертву. Подвиг воїна дозволив українським бійцям зайняти оборону на нових рубежах і втримати позиції. Президент посмертно удостоїв Віталія Скакуна звання Героя України.
З початком антитерористичної операції на сході України неодноразово вирушав у зону бойових дій як фотокореспондент та волонтер. У липні 2014 року Віктор Гурняк став співзасновником військово-патріотичної організації «Український легіон».
Влітку 2014 року добровільно вступив до 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» (нині – 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар» Сухопутних військ Збройних сил України; військова частина В0624). З вересня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.
19 жовтня 2014 року загинув під час мінометного обстрілу при спробі вивезти з поля бою поранених товаришів, в районі 32-го блок-посту поблизу села Сміле Слов’яносербського району Луганської області.
22 жовтня 2014 року похований на полі Почесних поховань Личаківського кладовища міста Львів.
Тарас Слободян народився 10 грудня 1982 року. Проживав в місті Тернопіль. Йому завжди буде 31… Згадайте і помоліться!
Чуйний, добрий, справедливий – так про Героя Небесної Сотні з Тернополя Тараса Слободяна згадують рідні і друзі. Працював у Тернопільському національному економічному університеті.
У грудні 2013 року перебував на Майдані Незалежності у Києві, був активним учасником Революції гідності. Наприкінці грудня 2013 року був викрадений з Майдану і закатований на Сумщині.
Його тіло знайшли 1 березня 2014 року у лісосмузі на околиці міста Суми, зі слідами численних побоїв. Точної дати смерті встановити не вдалось.
Поховали Тараса Слободяна 5 березня 2014 року у Тернополі на Микулинецькому кладовищі.
Йому був лише 31 рік…
Згідно з Указом Президента України, Тарасу Слободяну присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).